V torek, 30. 5. 2023, smo učenci šolskega parlamenta za učence 9. razreda izvedli dan duševnega zdravja na šoli OŠ Janka Modra. Organizirali smo okroglo mizo, kjer so posamezni učenci (dva iz vsakega 9. razreda), debatirali o duševnem zdravju s podtemami (kaj je duševno zdravje?, kaj vpliva na moje duševno zdravje?, kako okolje vpliva na moje duševno zdravje? in kako pomagati osebi, ki je v stiski?). V pogovoru so sodelovale tudi razredničarke 9. razredov, psihologinja Ines Bušić, učitelj biologije Boštjan Železnik in mentor šolskega parlamenta učitelj Nejc Primc.

Na začetku okrogle mize nas je nagovorila pomočnica ravnatelja ga. Stržinar, nato pa smo se učenci spustili v debato. V debato se je lahko vključilo tudi občinstvo in tako so imeli vsi učenci možnost izraziti svoje mnenje. Učenci smo bili zelo zavzeti za pogovor, saj sploh ni ostalo časa za zadnjo temo. Posebna zahvala in pohvala gre učencem, ki so sodelovali in pomagali na okrogli mizi: Bine Špruk, Ula Kuhar, Juš Povirk, Danaja  Olenik, Gašper Benčina, Nina Hasić, Marinka Cvetkov, Neli Gostič, Živa Valenčič, Sara Lukežič in Taja Bizant Rotar.

O duševnem zdravju bi se morali več pogovarjati, zato upamo, da se bo ta dogodek izvajal še naslednja leta.

(Skupno 284 obiskov, današnjih obiskov 1)
 

Oznake: