Šolsko prvenstvo 2022 / 2023 OŠ Janka Modra Dol pri Ljubljani

V petek, 12. maja 2023, smo izvedli šolsko šahovsko prvenstvo. Prvenstvo je bilo odlično obiskano, saj se ga je udeležilo kar 25 šahistov. Igrali smo 7 kol v časovni kontroli 10 minut za partijo in dodatkom 10 sekund za potezo. Turnir je potekal v super vzdušju, posebej pa veseli, kako so starejši igralci pomagali mlajšim, da so se ti lažje znašli na turnirju. Bravo!

Kot vsako leto so medalje dobili najboljši trije v kategorijah od 1. do 3., 4. do 6. in 7. do 9. razreda, dodaten komplet medalj je bil namenjen še najboljšim dekletom. Na turnirju je zelo prepričljivo igro prikazala Iva Kampuš, ki je premagala vse svoje nasprotnike in osvojila največje možno število točk. Sledil je zelo izenačen in napet boj, v katerem sta največ šahovskega znanja prikazala Matic Hudoklin in Blaž Repek in z 5,5 osvojenimi točkami zasedla 2. in 3. mesto v absolutni kategoriji. Izenačenost se je nadaljevala tudi pri naslednjih uvrstitvah, saj je vsak šahist osvojil vsaj 2l  točki. Sledi seznam najboljših po kategorijah in povezava na celotne rezultate turnirja https://chess-results.com/tnr766436.aspx?lan=1&art=1.

 

Kategorija 1. do 3. razred

1. Luka Šprajc

2. Jakob Čič

3. Taj Hozjan

 

Kategorija 4. do 6. razred

1. Blaž Repek

2. Žiga Repek

3. Vid Kampuš

 

Kategorija 7. do 9. razred

1. Iva Kampuš

2. Matic Hudoklin

3. Juš Povirk

 

Dekleta

1. Iva Kampuš

2. Neja Auersperger Bandalo

3. Marija Dominika Mavrel

 

Povezava do fotografij: https://photos.app.goo.gl/GPKX4wk2b9n1JKQe7

Najlepša hvala Osnovni šoli za prostor in odlično malico!

(Skupno 177 obiskov, današnjih obiskov 1)
 

Oznake: