V torek, 11. 4. 2023, je v Državnem zboru potekal 33. nacionalni otroški parlament. Letošnja tema je bila – DUŠEVNO ZDRAVJE OTROK IN MLADIH. Na parlamentu smo v skupinah razpravljali o  različnih temah npr. (kaj je duševno zdravje?, vplivi okolja na moje duševno zdravje, moji viri moči…). Po razpravah je sledil plenarni del zasedanja. Tam smo poročali o delu v skupinah in imeli debato s predstavniki šol ter s člani parlamenta. Nagovorili so nas tudi predsednik vlade, predsednica državnega zbora in nekateri ministri. Na koncu smo imeli še skupinsko fotografiranje. Več o sami vsebini parlamenta, pa si lahko ogledate na naslednji povezavi: https://www.zpms.si/2023/04/11/33-nacionalni-otroski-parlament-dusevno-zdravje-otrok-in-mladih/

Marinka Cvetkov, 9.d

 

(Skupno 138 obiskov, današnjih obiskov 1)
 

Oznake: