KNJIŽNE KAZALKE

Učenke knjižničarskega krožka so pisana druščina ljubiteljic knjig. Njihova ustvarjalnost je v prostor šolske knjižnice pripeljala pravi »cunami« obiskovalcev. Mlade »knjižničarke« so pri krožku izdelale knjižne kazalke. Motivi so bili pisani na kožo mladim bralcem. Najmlajši so pobarvali podobo F. Prešerna in nagrada – kazalka- je bila njihova. V samo 3 dneh smo razdelile skoraj 300 kazalk.

 

PREŠEREN IN JANKO MODER

Mladi bralci že ob vstopu v knjižnico začutijo utrip dogajanja na šoli. V zelo omejenem prostoru šolske knjižnice smo pripravile razstavo izdaj pesmi ter del, ki govorijo o življenju Franceta Prešerna. Med njimi so tudi Prešernove nemške pesmi, ki jih je prevedel Janko Moder.

Naredile smo tudi izbor najpogostejših upodobitev našega največjega pesnika.

(Skupno 193 obiskov, današnjih obiskov 1)
 

Oznake: ,