Po uvodnih težavah z obilnim sneženjem oz. potrebi po prilagajanju programa, se vsebina zimske šole v naravi v Bohinju drugi in tretji dan  izvaja po prvotnem načrtu.

V ponedeljek smo tečaj alpskega smučanja nadomestili z drugimi snežnimi vsebinami. Najbolj intenziven program so imeli tisti učenci in učenke, ki so v Bohinj prišli brez smučarskega predznanja. Svoje prve smučarske občutke so pridobili na tekaških smučeh. Čeprav te ponujajo precej manj opore in stabilnosti, so se vadeči večinoma zelo dobro znašli in dobili koristno popotnico za začetek tečaja alpskega smučanja. Ostali udeleženci so se podali na sprehod po snegu, pri tem so uporabljali krplje. Nekaj časa je ostalo še za izdelovanje snežnih skulptur, neizogibno pa je bilo seveda tudi kepanje in preprosto valjanje po snegu…

V torek so se učenci in učenke s svojimi učitelji smučanja prvič povzpeli na Vogel, kjer jih je čakala zimska idila. A prav veliko časa za opazovanje lepe narave ni bilo, saj je glavni cilj zimske šole v naravi, da udeleženci dobijo čim več smučarskega znanja in izkušenj…

V imenu vseh udeležencev zimske šole v naravi iz Bohinja pošiljam lepe pozdrave!

Aleš Lebar

Obveščamo vas, da so učenci 7. razredov srečno prispeli v Bohinj in se že namestili v dom CŠOD.

 

(Skupno 1.086 obiskov, današnjih obiskov 1)
 

Oznake: