24 medalj na uvodnem atletskem tekmovanju

Letošnji jesenski atletski pokal se je za našo osnovno šolo odvil 1.10.2019. Skupini B, v katero je bila razporejena OŠ Janka Modra skupaj s še dvanajstimi šolami mesta Ljubljane, je bil tokrat dodeljen popoldanski termin, kar se je odrazilo na številčno skromnejši udeležbi. A naši učenci in učenke so se na imenovanje v reprezentanco in povabilo k udeležbi na uvodnem atletskem tekmovanju šolskega leta 2019/20 odzvali zelo odgovorno. Na štadionu Športnega parka Ljubljana so pokazali tudi veliko športnega talenta, borbenosti in vztrajnosti ter osvojili rekordno bero medalj, 13 v velikem atletskem pokalu (8. in 9. razred) in 11 v malem (6. in 7. razred). Ekipno so v malem atletskem pokalu tako učenci kot učenke osvojili 1. mesto, v velikem pa so oboji končali na 2. mestu.
Ker je bilo dobitnikov medalj res veliko, omenjam samo 6 učencev in učenk, ki so si prislužili zlato medaljo. V kategoriji mlajših učencev je Anton Kosem zmagal v teku na 300 m, Nejc Pustotnik pa v metu vortexa. V kategoriji starejših sta si zlato pritekla Andraž Hojnik in Lina Keder, oba na 1000 m, na najvišjo stopničko zmagovalnega odra sta se povzpela še Karla Jerman v skoku v višino in Žan Pirc v suvanju krogle. Če vas zanima, kdo si je prislužil še preostalih 18 medalj, 12 srebrnih in 6 bronastih, skočite na spodnjo povezavo…

http://timingljubljana.si/rezultati.aspx?IDtekme=3759&tip=E

Aleš Lebar

(Skupno 1.692 obiskov, današnjih obiskov 1)