Ste že slišali za Mini Planico? To je mobilna, sestavljiva smučarska skakalnica, imenovana tudi “minikanka” in v petek, 22.3.2019, je prišla v Dolsko. Izvajalci so skakalnico postavili na šolskem igrišču in tako OŠ Dolsko za en dan spremenili v prizorišče smučarskih skokov. Pred začetkom so si učenci zapeli mini smuči, na glavo nadeli zaščitne čelade, oblekli majice s štartnimi številkami in pozorno poslušali varnostna navodila. Pogled iz vrha je bil najprej malo strašljiv, a je strah že po prvem spustu izginil. Z vsakim skokom so bili bolj pogumni in navdušeni. Učenci so v smučarskih skokih izredno uživali in prav vsi so postali zmagovalci. Po skakanju se je vsak učenec razveselil diplome in “zlate medalje” v obliki paštete. S pomočjo inovativnega pristopa, so poleg gibalnih sposobnosti, razvijali vztrajnost, zmožnost premagovanja lastnega strahu in spoznavali pot od neznanega k odličnosti. Z veseljem smo postali del slovenske skakalne zgodbe in tako pridobili prve izkušnje ob smučarskih skokih.

 

Tit Zupan

Video

 

 

 

 

(Skupno 603 obiskov, današnjih obiskov 1)