V sredo, 28. marca je Mladinski pevski zbor OŠ Janka Modra nastopil na državnem tekmovanju pevskih zborov v Zagorju.

Letos smo tekmovali že tretjič, prvič pa smo prejeli zlato priznanje. Pred dvema letoma nam je do zlatega priznanja manjkalo le 0,3 točke. Nekateri bi lahko rekli, da smo letos pač imeli srečo, kar ni res. Bili smo zelo dobro pripravljeni. Šolsko leto se prične s tridnevnimi pevskimi vajami v Piranu, ki potekajo skozi cel dan. Vsak pevec mora biti med šolskim letom na pevski vaji dvakrat na teden po eno šolsko uro, pa tudi prisotnost na intenzivnih sobotnih vajah je pogosta.

Pevci smo sicer pomemben del zbora, vendar je uspeh odvisen od zborovodje. Naši zborovodkinji, gospe Bojani Gajšek, gre vsa zasluga za zlato priznanje, zato se ji pevci zahvaljujemo za ves trud in potrpljenje na pevskih vajah.

                                                                                                                                        Simona Babnik, 8. a

(Skupno 591 obiskov, današnjih obiskov 1)