V soboto, 10.3.2018, smo se udeležili letošnjega, že 22. Pokljuškega maratona, ki ga v organizaciji Zavoda za šport republike Slovenije izvaja osnovna šola iz Gorij. Skoraj 30 učencem in učiteljem naše šole je družbo na avtobusu delala skupina iz sosednje OŠ Dragomelj.

Letošnje prizorišče množičnega, rekreativnega dogodka za osnovnošolce in srednješolce je bil nordijski center Planica in dolina Tamar. Ob vznožju skakalnega kompleksa so potekali smučarski teki na razdaljah od 2 do 10 km. Naša odprava se je po ogrevanju udeležila teka na najkrajšo razdaljo, potem pa smo se razkropili po celotnem prireditvenem prostoru. Nekateri so zopet odšli v tekaške smučine urejenih prog nordijskega centra, nekateri so z zanimanjem spremljali predstavitve slovenske vojske, garde in policije, spet drugi so se zagledali v številne  skakalnice in mogočno velikanko, na kateri je že mrgolelo delavcev, ki so napravo pripravljali za zadnje tekme letošnjega svetovnega pokala. Živahno je bilo tudi na manjših skakalnicah, kjer so imeli glavno vlogo skakalci veterani, ki so se merili na  neuradnem svetovnem prvenstvu. Nekateri učenci so si čas do slovesnega  zaključka 22. Pokljuškega maratona in žrebanja čokolade velikanke (Žal nam sreča tudi letos ni bila naklonjena.) krajšali s kepanjem in drugimi bolj ali manj primernimi otroškimi vragolijami, najbolj zagrizeni in vztrajni ljubitelji gibanja v naravi pa smo se s tekaškimi smučmi podali v Tamar. Mark, Enej, Matic, Nejc, Jerneja, Aleks in Jerca so bili učenci, ki so do konca kljubovali 4-kilometrskemu vzponu, počasni smučini, občasnemu vetru v prsi in naraščajoči izčrpanosti mišic ter tako dosegli dom v Tamarju, kjer smo si privoščili topel čaj, potem pa se zadovoljni ob premaganem izzivu spustili nazaj v Planico. Energije ni manjkalo niti na avtobusu, kjer smo na poti domov z žrebom razdelili nekaj praktičnih nagrad organizatorja.

Aleš Lebar

(Skupno 269 obiskov, današnjih obiskov 1)