Povezovanje skupnosti in kultur 

V slovenskem prostoru bo projekt že 10. leto izpeljala Sekcija za šolske knjižnice pri Zvezi bibliotekarskih društev Slovenije, ki tudi letos vabi k praznovanju.
Letošnje geslo “Povezovanje skupnosti in kultur” opozarja na povezovalni pomen šolskih knjižnic. Šolske knjižnice so nujno potrebne pri razvoju medosebnih kompetenc, spodbujanju k strpnosti s sprejemanjem drugačnosti in pri razvoju posameznikovega kritičnega mišljenja, šolski knjižničarji pa so pomemben člen med učencem, učitelji in starši s sodelovanjem pri medpredmetnem poučevanju, razvijanju učnih strategij, razvijanju različnih vrst pismenosti, razvijanju kritičnega mišljenja in ostalih kompetenc, ki so potrebne za delovanje v današnji družbi.
S praznovanjem mednarodnega meseca šolskih knjižnic lahko spodbudimo k razmišljanju o široki paleti dejavnosti, s katerimi knjižnice učence in starše opremljajo za življenje.
Leta 1999 so knjižničarji začeli praznovati svoj mednarodni dan na četrti ponedeljek v oktobru, v Sloveniji smo ga prvič praznovali leta 2007, 22. oktobra. Mednarodni dan šolskih knjižnic pa je z leti dejansko prerasel v mednarodni mesec šolskih knjižnic.

V naši šolski knjižnici se bomo praznovanju pridružili z naslednjimi dejavnostmi.

  • KNJIŽNA MENJALNICA
  • KNJIŽNA UGANKA
  • ZAČETEK TEKMOVANJA ZA »MEGA KVIZ«
  • PRAVLJIČNA URA V 1. – 3. razredu
  • BRALNI NAHRBTNIK V 4. in 5. razredu
  • KNJIŽNA ČAJANKA ZA UČITELJE
(Skupno 99 obiskov, današnjih obiskov 1)