Tudi letošnji teden otroka je, zdaj že skoraj tradicionalno, na matični šoli zaznamovala prireditev »Sprejem prvošolcev v šolsko skupnost«, ki poteka v dopoldanskem času, sledi pa ji, tudi že po nepisanem pravilu, ogled filma. Prireditev morda nekoliko spominja na nekdanji sprejem prvošolcev med pionirje, o čemer šolarji seveda ne vedo kaj dosti. Bistveno pa je, da se prvošolci prvič predstavijo starejšim učencem, ki zanje pred tem pripravijo pevske, recitatorske, plesne ali dramske točke, za katerimi sledi nekakšen preizkus, »izpraševanje« prvošolcev in slovesna zaprisega, s katero obljubijo, da se bodo trudili biti prijazni in dobri učenci.

Po posvetu s predstavniki oddelkov sva mentorici šolske skupnosti Sergeja Gerdej in Andreja Žnidaršič za darilo prvošolcem izbrali kolebnico; ni pripomoček za delo v učilnici, ampak, upava, koristna igrača.

Zapisala:  Andreja Žnidaršič

Foto: Tatijana Šincek

Fotografije dobite na tej povezavi.

(Skupno 77 obiskov, današnjih obiskov 1)