Letošnje prvenstvo v krosu za razredno stopnjo smo učitelji športa organizirali 30.9.. Pri izvedbi so nam kot običajno pomagali še nekateri ostali sodelavci ter nekaj učenk 4. in 9. razreda.

Že dan pred tekmovanjem smo označili proge. Da so bile še bolj očitne in tekalna podlaga lepša, je s kosilnico poskrbel hišnik Jože. Proge smo speljali po travniku,  ki sicer v kmetijske namene služi g. Marjanu Skubiju, ta pa je zopet prijazno soglašal z uporabo zemljišča. Zadnji septembrski dan je postregel s suhim in svežim jesenskim vremenom. Veter je nekoliko zmanjševal  moč sončnih žarkov, a za nastopajoče je bila to prej prednost kot slabost, saj se med tekom sprosti veliko toplotne energije. Vsi ostali, med njimi lepo število staršev in drugih navijačev, smo se greli s toplejšimi oblačili. Med občinstvom so bili tudi predstavniki tekaško smučarskega kluba  Jub Dol pri Ljubljani. Pogledovali so za novimi talenti in jih vabili, da se pridružijo njihovim trenažnim procesom in morda nekoč, po zgledu Petre Majdič, celo dosežejo uspehe svetovnih razsežnosti. Največ talenta so pokazali novi šolski prvaki. To so postali Ožbej KUDER in Tjaša ŠUMAH (1. razred), Bine ŠPRUK in Ula KUHAR (2. razred), Tian MATIJEVIČ BEZJAK in Eva GROFELNIK (3. razred), Lan KLINEC in Valentina JEMEC (4. razred) ter Nik BALON in Lina KEDER (5. razred). Medalje je ob odsotnosti ravnatelja podeljevala Nataša Lovše Pepelnak, vodja aktiva športa, najhitrejše v 5. razredu pa je z ˝žlahtno kovino˝ razveselila in počastila Janja Mozetič Lipušček, naša nekdanja dolgoletna sodelavka.

Aleš Lebar

(Skupno 1.071 obiskov, današnjih obiskov 1)