Učenci 5.a in 5.b razreda smo se odpravili na kulturni dan, ki je potekal v Ljubljani. Z avtobusom smo se okoli devete ure pripeljali v Ljubljano, kjer
sta nas v parku Zvezda čakali prijazni vodički.

V parku sta nam pripovedovali o Emoni in današnji Ljubljani. Okoli parka so stale zgradbe, ki so zelo stare. Emona je nastala v letu 14 na jugozahodu današnje
Ljubljane. Štela je od 5.000 do 6.000 prebivalcev. Ulice so bile tlakovane, hiše so bile zidane, opremljene z javno kanalizacijo, centralnim ogrevanjem. V mestu je bilo speljanih več vodovodov. Ogledali smo si tudi kratek filmček, da smo si Emono bolj predstavljali.

Vodički sta nas odpeljali v Cankarjev dom, kjer smo pomalicali ter rešili učni list. Po malici smo odšli proti parlamentu in nato proti mestni
hiši, v kateri opravlja funkcijo župana gospod Zoran Janković. Odšli smo tudina tržnico ter v ribarnico. Ustavili smo se na mostu, kjer smo se skupaj fotografirali. Nekaj sta nam vodički povedali tudi o reki Ljubljanici.

Naš dan se je zaključil v parku, kjer smo ga začeli. Preživeli smo lep kulturni dan.

 Tinkara Oberstar, 5.a

(Skupno 457 obiskov, današnjih obiskov 1)