S finalom posamičnega prvenstva Slovenije v atletiki za učence in učenke osnovnih šol se je 4.6.2015 v Kopru končala  sezona 2014/15. OŠ Janka Modra je imela na omenjenem tekmovanju predstavnico med starejšimi učenkami. V skoku v daljino si je pravico nastopa zagotovila Taša Kokalj (9.b). Z rezultatom 5.04 m je osvojila odlično 11. mesto.

1.6.2015 je v  Športnem  parku Ljubljana potekalo prvenstvo osnovnih šol Ljubljane v atletskem troboju za najmlajše učence in učenke. Naša šola je tokrat nastopala v zelo številčni skupini C, kar je botrovalo zelo dolgemu urniku tekmovanja. Ob pravih poletnih razmerah je bila to precejšnja oteževalna okoliščina, a nastopajoči se ob tekmovalni vnemi, druženju z vrstniki ostalih šol in verjetno tudi ob zadovoljstvu, da ni potrebno biti pri rednem pouku,  niso preveč obremenjevali z močnim soncem in visokimi temperaturami. Med devetimi  predstavniki naše šole je blestel Lovro Žle (5.a), ki je v seštevku vseh treh disciplin (tek na 60 m, skok v daljino, met vortexa) osvojil izvrstno 2. mesto. V skoku v daljino je bil celo najboljši, 2. pa je bil tudi v teku na 60 m. Zelo se je izkazal še Matic Ferdin (5.b), ki je v skupni razvrstitvi zasedel 8. mesto. Ob povratku v šolo nam je v jedilnici, kljub temu, da smo ji zaradi zamude podaljšali delovnik, kuharica ne samo ponudila kosilo, ampak nas je tudi prijazno postregla. Hvala!

Aleš Lebar

(Skupno 772 obiskov, današnjih obiskov 1)