Vsi otroci se veselimo zimskih radosti, še posebej pa smo veseli, če se namesto pouka igramo na snegu. Tako smo v torek, 10. 2. 2015, odšli na zimski športni dan v Planico (Tamar). Nekateri učenci 5. b smo tekli na smučeh, drugi pa smo se sankali. Družbo so nam delali naši mlajši prijatelji iz 2. b razreda.
Sankanje je bilo zelo zabavno. Povzpeti smo se morali na vrh po imenu Tamar. Med potjo je bilo veliko padcev, ker je bil vzpon kar težak. Ko smo končno prisopihali do vrha, smo z veseljem pojedli malico. Nato pa smo se vsi polni pričakovanja spustili navzdol. Spust je bil zelo vznemirljiv.
Ko mi je Job povedal, kako so se imeli lepo na sankanju, sem mu še jaz povedala, kako smo se imeli mi tekači. Tekli smo po progah v Ratečah, vodila nas je učiteljica Marinka Pivk. Veselili smo se klancev, ker smo vedeli, da nas čakajo odlični in hitri spusti. Bilo je zelo adrenalinsko. Sami smo si naredili tudi skakalnico in se igrali štafetne igre. Dan je bil prečudovit, toda prekratek.
Tako se je naš športni dan zaključil in odpravili smo se proti šoli. Vsi se že veselimo naslednjega športnega dne.

Job Mekše in Nika Ljubič, 5.B