Na spomladanskem delu atletskega pokala 13 uvrstitev na zmagovalni oder

V četrtek 26.5.2017  se je v športnem parku Ljubljana odvilo še eno zelo uspešno atletsko tekmovanje za predstavnike OŠ Janka Modra. Na atletskem pokalu so zbrali kar 13 medalj, od tega 11 starejši učenci in ekipno zmagali tako med učenci kot učenkami.  Mlajši učenci in učenke so osvojili 2 medalji, skupno pa zasedli 4. mesto.

Med najboljše tri so se naši učenci uvrščali v skoraj vseh disciplinah. Brez medalje smo ostali le v metu vortexa oz. žvižgača. Ravno zato bero medalj tokrat predstavljamo po disciplinah. V teku na 60 metrov je Luka Dokl osvojil 2. mesto, v teku na 300 m je  bil 3. Jan Plevel, v teku na 600m je bila 3. Lina Keder. Kar tri medalje so si naši učenci pritekli v teku na 1000m. Jaka Zupan je bil 2., tretje mesto sta osvojila Miha Šporn in Kim Flajs. Nik Razoršek je zmagal v skoku v višino, v skoku v daljino je bila najboljša Sara Gradišek, Lovro Žle je zasedel 2. mesto. Suvanje krogle je bila naša najuspešnejša disciplina, saj sta Luka Tekavc in Aleksandra Lončar osvojila obe zlati medalji. Uspešno in složno sta nastopili tudi obe štafeti v teku na 4x100m. Fantje so osvojili drugo, dekleta pa tretje mesto.  Popolni rezultati so zbrani na spletni strani: