Bralni nahrbtnik

Spoštovani starši!

Branje v krogu družine vpliva na otrokov pozitiven odnos do branja, prispeva k boljši pismenosti, večjemu besednemu zakladu ter razvoju domišljije, ustvarjalnosti in kritičnega mišljenja. Pomembno je, da ne pozabimo na branje tudi takrat, ko otrok že zna brati sam.

Na to nalogo nas opomni BRALNI NAHRBTNIK. Otrok si iz predstav o junakih ustvarja lastne zgodbe, v katere vključi slišano. Za otrokov razvoj so pomembne tudi ilustracije. Branje otroških poučnih knjig spodbuja mišljenje otroka, saj mora otrok podatke razumeti in povezovati.

BRALNI NAHRBTNIK je pri posamezni družini le teden dni. V tem času preberete in prelistate knjige v njem. V nahrbtniku se najde za vsakogar nekaj. Da so otroci BRALNEGA NAHRBTNIKA veseli, nam pripovedujejo številni zapisi v dnevniku branja.

Knjižničarki OŠ JM, Dol pri Ljubljani