Kulturni dan-Ekskurzija na Dolenjsko, 7. 5. 2024

Za učence 7. a, b, c, d razreda

V torek učenci 7. a, b, c, d razreda odpotujete na ekskurzijo na Dolenjsko.

1. skupina: Dol-Turjak-Velike Lašče-Rašica-Muljava
  2. skupina: Dol-Muljava-Velike Lašče-Rašica-Turjak

Snov: zgodovina gradu Turjak, Fran Levstik in Josip Stritar, Primož Trubar ter Josip Jurčič.

ODHOD: 7.30, v šolo prideš vsaj 10 minut pred odhodom.

S seboj vzemi malico, vodo, oblačila (primerna vremenski napovedi), dežnik, pisalo in trdno podlago za reševanje UL.

Reditelji: vzamete šolsko malico in jo odnesete na avtobus. NE DELIŠ JE PRED ŠOLO!

PRIHOD: približno ob 16.00. En avtobus bo peljal po postajah šolskega avtobusa (Dolsko, Vinje, Senožeti). Učenci iz Brinja in  Beričevega zapustijo avtobus na poti do šole.

Spremljevalci: Danica Števančec, Andreja Peklaj Zibelnik, Katja Pičinin, Maxi Kranjec, Aleš Lebar, Luka Tratnik in Darja Dukarič.

Bonton:    Da bo ekskurzija potekala nemoteno, se moramo držati časovnega okvirja. Ne smemo zamujati. S svojim vedenjem učenci ne motite razlage posameznih predavateljev.

Vodja KD Darja Dukarič