SREDNJEŠOLSKI VPISNIK

Na spodnji povezavi najdete srednješolski vpisnik. V njem so zbrane zelo uporabne in za učence zanimive informacije v zvezi s posameznimi srednjimi šolami, dijaškimi domovi, najbolj iskanimi poklici, vajeniškim načinom izobraževanja, o štipendijah, o načinu pouka v srednjih šolah, posameznih predmetih itd.

RAZPIS ZA VPIS V SREDNJE ŠOLE

Izšel je Razpis za vpis v srednje šole in dijaške domove za šolsko leto 2023/24. Razpis je objavljen na spletni strani RS gov.si: https://www.gov.si/teme/vpis-v-srednjo-solo/

OSMI RAZRED

V osmem razredu se začne intenzivnejša poklicna orientacija v drugem ocenjevalnem obdobju, ko učence seznanimo z dejavniki poklicnega izbora, s poklicnim kažipotom in spletno stranjo Moja izbira (www.mojaizbira.si), na kateri lahko dobijo več informacij o nadaljnji izobraževalni, poklicni in življenjski poti. Prav tako učence, v kolikor to želijo, testiramo s testom sposobnosti eMFBT (Multifaktorska testna baterija), ki pomaga pri oceni, na katerih poklicnih področjih bi bil učenec lahko uspešen. Rezultati so v veliko pomoč pri individualnem kariernem svetovanju in izbiri ustreznega izobraževalnega programa.

DEVETI RAZRED

V devetem razredu učence seznanimo starše že na začetku šolskega  s srednješolskimi programi, postopki vpisa in štipendijami, sproti jih obveščamo o novostih, povezanih s srednjimi šolami. Devetošolci imajo možnost testiranja s pomočjo interaktivnega računalniškega programa Kam in kako. Vsi devetošolci se udeležijo informativnega dneva. Skupaj v šoli izpolnimo Prijave za vpis. Do konca možnosti prenosa prijav poteka individualno svetovanje o morebitni spremembi želenega programa.

• celo šolsko leto: individualno svetovanje učencem in staršem ter posredovanje pomembnih informacij glede vpisa v srednjo šolo
  • september: roditeljski sestanek na temo uvodnih informacij glede vpisa v srednjo šolo
  • oktober: izpolnjevanje vprašalnika Kam in kako, seznanitev z različnimi vrstami srednjih šol, razmišljanje o poklicnih interesih
  • november: izpolnjevanje Vprašalnika o poklicni poti eVPP