V četrtek, 18.4.2024, nam je v 8. skupini podaljšanega bivanja učenka 6. razreda Zoja B., predstavila potovanje na Islandijo – otoška država v Evropi. Izvedeli smo, da je glavno mesto Islandije Reykjavik in spoznali njegove znamenitosti. Spoznali smo, kako nastane severni sij in kaj je gejzir. Najbolj znana Islandska tradicionalna jed, poleg ovčje juhe, je sladoled iz posebnega kruha, ki ga zakopljejo zraven gejzira dokler ni spečen. Hrana tam je precej dražja kot pri nas, saj jo morajo na otok pripeljati z ladjami. Na fotografijah smo si ogledali letališče, najlepšo cerkev v Evropi, slap z največ pretoka vode na Zemlji, gore, vulkane, tektonske plošče, igrišča, ulice, plažo s tjulnji in školjkami, luže na travnikih, ovce, koze, kite in kopališče Blue Lagoon – kopališče z naravno vodo, ki je motna zaradi železa.    Izvedeli smo tudi zanimivost, da je pevec Justin Bieber na Islandiji snemal videospot, da na Islandiji verjamejo v Trole in da so včasih tam bili tudi Vikingi. Na koncu smo s kvizom preverili naše znanje o tem, kaj smo si zapomnili od predstavitve potovanja na Islandijo.

Zoja Bajde,

učenci 8. skupine podaljšanega bivanja

in učiteljica Mateja Grčar

(Skupno 142 obiskov, današnjih obiskov 1)
 

Oznake: