V sredo, 20. 9. 2023, je bilo v Ribnici osnovnošolsko državno prvenstvo v plavanju. Našo šolo v kategoriji registriranih plavalcev je zastopal Enej Mešić iz 9. a razreda. Na tekmi so nastopali plavalci iz cele Slovenije (letnik 2009 in 2010).

Takole je Enej predstavil potek tekmovanja.
Tekma je potekala na malo drugačen način, kot smo ga vajeni, in sicer na izpadanje. Na začetku tekmovanja so bile kvalifikacije. Plavali smo 50 metrov prosto. Najboljših 10 plavalcev po času se je uvrstilo v prvi krog finala, ki se je odvijal v dveh skupinah (bazen Ribnica ima namreč le 5 prog). Po prvem krogu se nas je v drugi krog uvrstilo najboljših 5 plavalcev po času. Sledil je še tretji krog finala, v katerem smo plavali štirje najhitrejši plavalci. Zadnji, četrti krog finala, smo plavali le še trije najhitrejši. V zadnjem nastopu sem s časom 26.09 zmagal (sekundo pred drugo uvrščenim) in šoli priplaval naslov državnega prvaka.

Enej Mešić, 9. A

(Skupno 254 obiskov, današnjih obiskov 1)
 

Oznake: