UTRINKI IZ MANEŽE – Konjeniški center Brdo pri Ihanu
 
Kako pripravimo konja za ježo nam je pokazala učenka 6. razreda Živa Judež. Vsakič kobilo Daisy okrtači in ji počeše rep in grivo. Pod sedlo  namesti podsedelnico, na glavo pa ji natakne uzdo. Tudi sama se opremi za ježo. Obleče jahalne hlače in škornje, za varnost si na hrbet namesti “želvo” in na glavo povezne čelado.
Ko sta Živa in Daisy pripravljeni, odideta v pokrito manežo na trening. Najprej je na vrsti ogrevanje, nato pa različne vaje. Trenerka Aleksandra nam je razložila, čemu služi vsaka vaja in kako se pravilno jezdi v hodu, kasu in galopu. Izvedeli smo, da se pasme konj delijo na mrzlokrvne (delovni konji), toplokrvne (ježa, kasaške dirke, skakanje čez ovire, dresurno jahanje) in polnokrvne pasme. Med ježo smo opazovali jahače in poskušali konja narisati. Čeprav nam je učitelj Luka pokazal nekaj trikov, ni tako lahko, kot se zdi. Tudi ježa ni preprosta. Ni res, da samo sediš v sedlu. Trenerka Aleksandra trdi, da je eden najtežjih športov, saj se morata uskladiti dve živi bitji, vsako s svojimi navadami in muhami – konj in jahač.
Nataša Polanec
 
(Skupno 350 obiskov, današnjih obiskov 1)