V petek, 9.6.2023, je potekalo prvenstvo osnovnih šol Ljubljane v atletskem troboj, za najmlajše učence in učenke. Tradicionalno se je tekmovanje odvilo na atletskem stadionu Športnega parka Ljubljana (Stadion ŽAK). OŠ Janka Modra se je nastopa udeležila z največjim možnim številom udeležencev, s petimi učenci in petimi učenkami, vsi iz petega razreda.

Za vse je bil to prvi tovrstni nastop in prva priložnost soočanja s tekmovalno tremo na velikem atletskem stadionu ter merjenjem svoje hitrosti, moči, spretnosti… z najboljšimi predstavniki določenih osnovnih šol Ljubljane. Najboljše uvrstitve v seštevku vseh treh disciplin atletskega troboja (tek na 60 m, skok v daljino in met vortexa) sta dosegla Bor Kuder (5.c), z osmim mestom med učenci, ter Neža Glad, ki se je med učenkami uvrstila še tri mesta višje. Poleg tega se je Neži Glad, kot edini predstavnici OŠ Janka Modra, uspelo povzpeti na zmagovalni oder pri posameznih disciplinah. V teku na 60 m je osvojila tretje mesto.

Aleš Lebar

(Skupno 273 obiskov, današnjih obiskov 1)
 

Oznake: