ODDELKI PODALJŠANEGA BIVANJA – PROJEKT ŽIVIM ZDRAVO

 

Na OŠ Janka Modra smo se v aktivu podaljšanega bivanja odločili za sodelovanje v projektu Živim zdravo. Organizator omenjenega projekta je Sobivanje – društvo za trajnostni razvoj.

V projektu je sodelovalo osem oddelkov matične šole in en oddelek podružnične šole Dolsko. Projekt Živim zdravo je sestavljen iz dveh sklopov: telesne aktivnosti in prehrane. V okviru telesne aktivnosti so se otroci skupaj z mentorji pogovorili o njenem pomenu. Posamezne skupine so izdelale načrt telesne aktivnosti in ga tekom projekta izvajale. V drugem sklopu, prehrani, so tekli pogovori o zdravih živilih oz. o zdravih obrokih. Otroci so zbirali zdrave recepte in pripravljali zdrave obroke. Tu so najbolj uživali. Nemalokrat so si rekli: ”Pa dober tek.”

Aktiv podaljšanega bivanja

 

(Skupno 348 obiskov, današnjih obiskov 1)
 

Oznake: