V petek, 23. 12. 2022, dan pred težko pričakovanimi prazniki, smo v osnovni šoli Janka Modra Dol pri Ljubljani praznovali že enaintrideseto leto obstoja Slovenije. Vsa šola se je zbrala v veliki telovadnici, kjer smo ponosno praznovali slovenski dan samostojnosti in enotnosti, ki je 26. decembra. Seveda je za uvodno točko pevski zbor zapel slovensko himno, potem pa smo izvedeli malo zgodovine o plebiscitu, ki se je dogajal na naših tleh. Da bi proslavo malo popestrili, je nekaj učencev pripravilo skeč o plebiscitu za samostojno Slovenijo. Za tem je ravnatelj šole, Gregor Pečan povedal nekaj besed o tem, kako se on spomni volitev, kako moramo biti ponosni na to, da imamo svoj jezik in naj ga negujmo. Tretji A razred nam je razložil in prikazal stara slovenska imena mesecev, vsi tretji razredi skupaj pa so zapeli pesem Snežinke. Da bi testirali naše znanje, so učenci naredili kviz na temo Slovenije in decembrskih dogodkov, na katerega so odgovarjali prostovoljci iz publike. Pevski zbor nam je zapel Viva la vida, kar v španščini pomeni Živelo življenje. Po tej čudoviti pesmi je plesni krožek plesal na temo božiča in pridružili smo se lahko tudi ostali. Ne smem pozabiti odličnega igranja šolskih bandov Rock’n Dol, ki je igral Seven nation army in Janko rocks, ki je igral Knockin’ on heaven’s door. Večino nas gledalcev je plesalo zraven pesmi in nihče nas ni ustavil. Za konec je ravnatelj vsem zaželel srečno novo leto ter ni pozabil na božič in se poslovil.

Zapisal: Vasja Rovšek, 7.b
Foto: KaT

(Skupno 402 obiskov, današnjih obiskov 1)