Spoštovani starši, sporočamo vam, da so se v osnovni šoli pojavile uši.

Uši so stalno prisotne v našem okolju. Za ušivost smo dovzetni vsi ne glede na starost, spol ali socialno-ekonomskih status, pogosteje pa se ušivost pojavlja pri šolarjih, predvsem zaradi tesnejših medsebojnih stikov, ki ušem omogočajo prehajanje z glave na glavo.

Poznano je, da se ušivost običajno poveča takoj po začetku šolskega leta ter po vrnitvi otrok z različnih obšolskih dejavnosti, kjer so otroci v tesnejših stikih. Med počitnicami ušivosti običajno ne zaznavamo.

Naglavne uši ne prenašajo bolezni, vendar pa s svojimi izločki povzročajo neprijetno srbenje.

Pri uspešnem preprečevanju in odpravljanju ušivosti imate ključno vlogo starši. Prosimo, da v skladu z navodili za ravnanje ob pojavu naglavnih uši, ki so jih pripravili strokovnjaki in vam jih prilagamo, natančno izvedete razuševanje.

Otrok se lahko vrne v šolo takoj po opravljenem prvem postopku razuševanja. Več informacij o ušivosti in njenem preprečevanju najdete na spletni strani www.nijz.si.

 

Priloga: Navodila za ravnanje ob pojavu naglavnih uši

(Skupno 181 obiskov, današnjih obiskov 1)