Oktobra so učenci 7. c razreda na šolski gredici v obliki zvezde posadili čebulice krokusov. Vključili so se v mednarodni projekt, ki ga je vzpodbudila irska organizacija HETI (Holocaust Education Trust Ireland), z namenom dvigniti ozaveščenost o nevarnostih rasizma in nestrpnosti. Projekt se izvaja v sodelovanju s Sinagogo Maribor. Rumene žafrane učenci sadijo v spomin na 1,5 milijona judovskih otrok, ki so umrli med holokavstom in v spomin tisočim otrok različnih narodnosti, ki so bili žrtve nasilja v drugi svetovni vojni. S sajenjem čebulic krokusov, so se spomnili tudi otrok, ki so danes razseljeni, begunci, sirote in so oropani otroštva ter iztrgani iz varnega objema staršev zaradi političnih dejavnikov, nasilja in vojn. Pred sajenjem žafranov smo se pogovarjali o diskriminaciji, genocidu, predsodkih… ter o usodi otrok, ki so bili žrtve holokavsta. Učenci so si ogledali odlomek filma Deček v črtasti pižami.

Učenci bodo 27. januarja 2022 (dan spomina na žrtve holokavsta) izvedli še delavnice s poudarkom na zavedanju pomena vključenosti, strpnosti in spoštovanja vseh ljudi, ne glede na raso, vero, invalidnost in spolno usmerjenost.

Mentorica Mojca Valenčak

(Skupno 363 obiskov, današnjih obiskov 1)