Pri pouku so v času šolanja na daljavo naši  osmošolci po navodilih izdelali svojo didaktično poučno igro z naslovom »Raziskujem Afriko«. Svoje znanje o Afriki in njenih  naravnih in družbenih  geografskih značilnostih so utrdili in preverili na nekoliko bolj zabaven in ustvarjalen način.  Delo so opravili v skupini ali posamično in rezultati so  čudoviti. Vsaka igra ima svojo unikatno igralno podlogo, priložena pa so seveda tudi navodila za igro.   Igra  je sestavljena iz vsaj 20 tekmovalnih vprašanj, ki so razvrščena po zahtevnosti. Ustvarjalci posamezne igre so  zapisali tudi pravilne odgovore in predvideli »kazen« za tekmovalca, ki na svojem polju dobi vprašanje, na katerega žal ne zna odgovoriti. Vsi učenci so tudi zapisali podrobna poročila o samem delu in iz njih  je moč razbrati, da so se pri delu zabavali, kljub vsemu pa  naloga sploh ni bila enostavna. Družabne igre se bodo lahko igrali v družinskem prazničnem decembru, po vrnitvi v šolo pa nam bodo popestrile šolske ure in odmore. Nekaj igric še na ogled v galeriji…..

Katarina Markovič, prof.geografije

Poročilo