V ponedeljek, 5. 10. 2020, boste imeli učenci 8. razredov ekskurzijo na Gorenjsko –    Po poti kulturne dediščine. Ogledali si boste rojstno hišo Franceta Prešerna v Vrbi, Janeza Jalna v Rodinah, Frana Saleškega Finžgarja v Doslovčah in Matije Čopa v Žirovnici.

Učne vsebine so organizirane tako, da nadgradijo in utrdijo vsebine iz učnega načrta.  S seboj imejte liste ali zvezek in pisalo, da si boste lahko zapisali najpomembnejše podatke. Reševali boste učne liste, ki jih boste oddali ob zaključku kulturnega dne.

Učenci pridete v šolo s 1. vožnjo šolskega avtobusa in počakate pred malo telovadnico.

Zbor učencev: 7.45

Odhod: 8.00 iz MŠ Dol.

1. skupina: Vrba – Žirovnica – Rodine – Doslovče (8. a + 8. c – prva polovica: 10 = 33)
  2. skupina: Žirovnica – Vrba – Doslovče – Rodine (8. b + 8. c – druga polovica: 10 = 30)

Reditelji vzamete v kuhinji šolsko malico. Kosila ne bo.

Odhod iz Doslovč/Rodin  ob 13. 15.

Povratek v Dol bo okrog 14.00

Učenci vozači nadaljujejo vožnjo s šolskim avtobusom ob 14.45 oz. kombijem.

Spremljale vas bodo učiteljice:

• Darja Dukarič
  • Danica Števančec
  • Veronika Koščak
  • Marjeta Žibert
  • Dagmar Žerovnik

Prosim, da na ekskurziji upoštevate navodila spremljevalcev.                                             S seboj imejte ZAŠČITNE MASKE!

Želim vam obilo kulturnih užitkov.

Vodja ekskurzije

Marjeta Žibert