1. Učbeniki, ki si jih BREZPLAČNO IZPOSODITE iz šolskega učbeniškega sklada, so last šole, zato je potrebno z njimi ravnati ODGOVORNO.
  1. Učbenike previdno polagamo v šolsko torbo in jih jemljemo iz nje. Šolske torbe ne mečemo naokoli. Ob neprimernem ravnanju se učbeniki namreč poškodujejo.

Močno poškodovan učbenik le po enem letu uporabe

1. Redno pregledujte in čistite šolske torbe, saj bodo učbeniki le tako ostali čisti.

Primer močno umazanega učbenika

1. Hrana (npr. sadje) in pijača ne sodijo v šolsko torbo poleg učbenikov in ostalih učnih pripomočkov, saj se ob stiku s polito pijačo in zmečkano hrano (npr. zrelo sadje) učbeniki uničijo. Za hrano, ki jo učenci nosijo v šolo in domov, naj imajo posebne zaščitne vrečke ali posodice.

Učbenik polit s tekočino

Zmečkana hruška je umazala učbenik.

1. Vsi učbeniki so OVITI s posebnimi trpežnimi ovitki (folijamo) znamke CoLibri, ki imajo mnogo daljšo življenjsko dobo kot navadni ovitki.

Po ovitkih NI DOVOLJENO risati, jih rezati ali trgati niti na njih lepiti nalepk z imenom in priimkom.

Primeri poškodovanih ovitkov.

Ob koncu šolskega leta ovitkov NE ODSTRANJUJTE z učbenikov.

V primeru, da vrnete poškodovan ovitek ali učbenik brez ovitka, vam ga bomo zaračunali.

1. Na ovitke in učbenike NI DOVOLJENO lepiti nalepk z imenom in priimkom učenca.

Kako pravilno namestite listič z imenom in priimkom, si lahko ogledate na posnetku.