»Na hišah visijo zastave, godba igra, ljudje se zbirajo k proslavi…

Tudi učenec Peter je prišel. Vse leto se je pridno učil. Zna že brati, pisati in računati do 100.

1.maj je tudi njegov praznik!«

 

V Senožetih, pri gasilskem domu in na travniku v bližini šole,  je bilo, na predvečer 1.maja, prav veselo.

Učenci PŠ Senožeti, sedanji in tisti, ki so že prerasli našo šolo, so KRESOVANJE pričeli s prisrčnim kulturnim programom, kjer so deklamirali in peli. Gašper Kuhar je raztegnil svojo harmoniko in zaigral polko, Dominika Mavrel pa je očarala s svojo Evropsko himno na flavti. Medeja in Tai Đogič sta deklamirala Župančičevo Zlato ptičko, Peter Žiher je povedal, da je tudi učenje delo.

Z zborovsko pesmijo in zaključnim:  »ŽIVEL PRVI MAJ , PRAZNIK DELA!« se je sklenil kulturni program in zakuril senožeški tradicionalni kres.

 

Lilijana Meden – Fuchs

PŠ Senožeti

(klikni za povečavo)

 

(Skupno 335 obiskov, današnjih obiskov 1)