V šolskem letu 2018/2019 poteka projekt »Rastem s knjigo OŠ« za sedmošolce že trinajstič. »Rastem s knjigo« je nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture. Glavna cilja projekta sta spodbujanje dostopnosti kakovostne in izvirne slovenske mladinske literature ter spodbujanje motivacije za branje pri osnovnošolcih in njihovega obiskovanja splošnih knjižnic. Projekt vodi Javna agencija za knjigo, ki vsako leto vsem slovenskim sedmošolcem podari brezplačno knjigo slovenskega avtorja. Tudi letos so sedmošolci obiskali knjižnico Jurij Vega, kjer so se seznanili z osnovami  knjižničnega informacijskega znanja, z najnovejšim mladinskim leposlovjem ter predstavitvijo avtorjev in knjig. V dar so prejeli knjigo Nataše Konc Lorenzutti Avtobus ob treh. Letos smo z obiskom knjižnice pohiteli, tako da bodo lahko prejeto knjigo brali tudi za Cankarjevo tekmovanje.

Marjeta Žibert, mentorica projekta

(Skupno 245 obiskov, današnjih obiskov 1)