Otroci polni veselja do programiranja in igre z LEGO kockami boste imeli možnost in priložnost enostavnega programiranja. Seveda je prej potrebno sestaviti robota, ki pa mu zadamo naloge in opravila preko komunikacije z IKT napravami kot so računalnik ali tablica.  Namen je aktivno druženje otrok v sestavljanju s kockami in prvi korak do kodiranja in svet tehnologij.

Spoznavali bomo faze tehnologije in tudi poimenovanja elementov kot je motor, os, zobnik, jermen… Spoznavali bomo ukaze preko ikon za programiranje zvoka, senzorja, motorja in podobno. hkrati bomo kodirali in ustvarjali. Delo bo potekalo v dvojicah, kjer je potrebno sodelovanje in komuniciranje.
DAN ROBOTIKE BO POTEKAL v ponedeljek 5.11. ob 15.00 – 16:30 uro v učilnici tehnike. Izdelava in končno programiranje navadno trajata od 1,5 do 2 ur/projekt.

ZAVOD123

Na delavnice se prijavite preko spodnjega elektronskega naslova:

info@zavod123.si

(Skupno 105 obiskov, današnjih obiskov 1)