V današnjem hitrem tempu življenja, ko potrebno informacijo dobimo le s pritiskom na tipkovnico, je poseganje po knjigi še toliko bolj dragoceno, ko gre za mladega bralca. Zato smo vztrajnost in zvestobo knjigi naših »zlatih bralcev«, učencev 9. razreda, ki so za bralno značko tekmovali vseh devet let osnovnega šolanja, nagradili z obiskom prireditve, ki jo je pripravilo Društvo bralna značka. Prireditve, ki je bila v petek, 1. junija 2018, v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma v Ljubljani, se je udeležilo vseh 12 »zlatih bralcev«. S svojim nastopom so jih navduševali: izvirna glasbena ustvarjalca ter umetnika Janez Dovč in Boštjan Gombač; duhoviti Andrej Rozman Roza; pisateljica in pripovedovalka zgodb Anja Štefan ter ilustrator Damjan Stepančič. Vse skupaj je s svojim humorjem povezal Boštjan Gorenc – Pižama. Zlati bralci bodo v dar dobili tudi knjigo Barž=Kons s pesmimi Srečka Kosovela, ki jo je uredil dr. Igor Saksida, ilustriral pa Damjan Stepančič.

Učenci, ki so bili knjigi in branju zvesti vseh devet let šolanja.

9. A
Hana BORIŠEK
Sara GRADIŠEK
Megi JERINA
Neža MERELA
Tjaša MERELA
Ivana KORDIŠ
Luka Mark VALJAVEC
Maša VEBLE
Tia ZENKOVIČ

9. B
Rok SKUBIC
Kaja VODE MOČNIK
Tia MIHELČIČ

Andreja Peklaj Zibelnik, mentorica bralne značke

(Skupno 955 obiskov, današnjih obiskov 1)