Letošnja noč branja na OŠ Janka Modra, Dol pri Ljubljani je potekala v znamenju drugačnosti. Mnogo idej se je pletlo – nam učiteljem – po glavi, kako izpeljati ta dogodek. In zgodil se je lep večer ter »drugačna« noč.

Film Čudo (Wonder) nas je – 26 učencev in 11 učiteljev – popeljal k razmišljanju o bolečini, strpnosti in hvaležnosti.  Učenci in učitelji smo skupaj pletli niti prijateljstva in povezanosti ob pogovoru, glasbi in knjigah. Vmes pa je bilo še veliko zabave in smeha. Pa tudi na naše želodčke niso pozabili v šolski kuhinji. Pripravili so nam večerjo in še slastne kremne rezine za dolgo noč.

Nekatere je spanec premagal nekoliko prej, drugi pa so z lučkami na čelu in ob nežni glasbi kitare s knjigo v roki vztrajali vse do zgodnjih jutranjih ur.

Spanja je bilo bolj malo, a zjutraj ni bilo težko vstati ob zvokih glasbe in prijetnem raztezanju ter jogijskih vajah.

Še zajtrk, nekaj besed o vtisih in že smo si mahali v slovo. Naslednje leto se zopet srečamo, smo si obljubili in že sedaj vabimo tudi tebe, da se nam pridružiš.

Andreja Peklaj Zibelnik

(Skupno 850 obiskov, današnjih obiskov 1)