Bralno leto se je zaključilo tudi na naši šoli. Vse bralce in tekmovalce za bralna priznanja od 1. – 5. razreda smo povabili na zanimivo srečanje z ilustratorjem. Obiskal nas je g. Uroš Hrovat, ilustrator številnih otroških slikanic in knjig za mladino. Pred našimi očmi so ob doživetem branju zgodb nastajale in oživele podobe iz knjig. S svojimi ilustracijami nas je navduševal na matični šoli v Dolu in na podružnici Dolsko.

Veseli nas, da nam je g. Hrovat nastale ilustracije podaril v trajen spomin. Le še primerno mesto zanje moramo najti, da jih bomo lahko še dolgo občudovali in se spominjali zanimivega srečanja.

In še branje v številkah:

V šolskem letu 2017/2018 smo na razredni stopnji zopet imeli veliko navdušenih bralcev. Nekateri so sicer potrebovali nekaj spodbude, a na koncu je skoraj vsem uspelo osvojiti vsaj bralno značko. Mnogi pa so tekmovali tudi za bralne iskrice in eko bralno značko.

1.– 5. razred

BRALNA ZNAČKA: 368 bralcev

BRALNE ISKRICE: 258 bralcev

EKO bralna značka: 216 bralcev

Vsem mladim bralcem ČESTITAMO!

Andreja Peklaj Zibelnik

(Skupno 498 obiskov, današnjih obiskov 1)