Tudi v letošnjem tednu otroka (prvi teden v oktobru) smo na matični šoli Dol pripravili zdaj že tradicionalno prireditev Sprejem prvošolcev v šolsko skupnost. Na njej učenci od 2. razreda dalje nastopijo z raznovrstnimi točkami: s petjem, z igranjem na glasbila, recitacijami, dramatizacijami pravljic, za uvod pa je nastopil mladinski pevski zbor pod vodstvom zborovodkinje Bojane Gajšek.

Učencem prvih razredov delegati oddelkov pripravijo tudi simboličen preizkus v obliki ugank in poznavanja abecede, s katerim prvošolci “dokažejo” svojo zrelost za pristop k Šolski skupnosti učencev. Učenci oddelkov prvih razredov pa se nato tudi predstavijo s svojimi točkami, v spomin na ta dan pa prejmejo potrdilo in darilo, ki je bilo tudi tokrat športno – kolebnica: poleg pridnega učenja pri zvezkih in knjigah je nujno skrbeti tudi za dovolj gibanja!

                                                                                       Andreja Žnidaršič,

                                                                                       vodja ŠS na RS

 

Videm, 22. 10. 2017

 

(Skupno 130 obiskov, današnjih obiskov 1)