10 medalj in skupna zmaga starejših učenk

Letošnji jesenski atletski pokal se je za našo šolo uspešno razpletel v ponedeljek, 2.10.2017. Po prvotni prestavitvi zaradi slabega vremena je tokratno tekmovanje spremljalo lepo jesensko vreme, s prijetnimi temperaturami na atletskem stadionu, ki ga je grelo popoldansko sonce, a dokaj hladno senco na tribuni. Malica, predvsem pijača, je tako ohranjala osvežujočo vrednost… Je bilo pa zato  ogrevanje pred nastopom toliko bolj pomembno. Učenci so v veliki večini lepo sledili navodilom učiteljev in se pravočasno podali na pomožni stadion in v dovolj velikem obsegu opravili vaje ogrevanja. Tudi v tem delu priprave se je skrival ključ do vseh uspehov, ki so jih dosegli naši predstavniki na malem in velikem atletskem pokalu. Učence velja pohvaliti za splošno osebno zavzetost, pogum, tekmovalnost in  lepo mero talenta ter športnega znanja, ki ga osvajajo pri pouku športa, mnogi pa tudi že v atletskih klubih. Pohvale vredna je že  sama udeležb na tekmovanju, pograjati pa je potrebno tiste, ki  so udeležbo odpovedali v zadnjem trenutku in ob tem navedli ohlapne ali celo lažne izgovore. A hitro se vrnimo k tistim, ki so večji del lepega popoldneva žrtvovali za šolsko športno tekmovanje. Reprezentantje OŠ Janka Modra so osvojili 10 medalj, polovica teh je bila  zlatih. Starejše učenke so ekipno osvojile 1. mesto, preostale tri kategorije pa so zasedle 3. mesto.

Medalje zlatega leska oz. zlatega traku (medalje so lesene, na pogled se ločijo  le po  barvi traku) so si prislužili Lina Keder v teku na 600 m, Nikola Gojić v skoku v višino, Sara Gradišek v skoku v daljino, Klara Bokal v teku na 300 m in štafeta 4 x 100 m starejših učenk, v postavi: Klara Bokal, Sara Gradišek, Patricija Močnik in Jerca Fortuna. 2. mesto so osvojili Lara Podbevšek v skoku v višino, Ivana Čič v metu vortexa in Zala Pia Štefanič v teku na 300 m. Bronasti medalji sta si priskakala Lovro Žle (daljina) in Andraž Mehle (višina).

Popolni rezultati so objavljeni na spletni strani:

REZULTATI

Aleš Lebar

 

(Skupno 221 obiskov, današnjih obiskov 1)