Sedemnajsti september je DAN ZLATIH KNJIG in hkrati uradni začetek branja za bralno značko.  Na ta dan se je rodil in tudi umrl naš znani mladinski pisatelj France Bevk, ki je dejal, da je »dobra knjiga zlata knjiga«.

Na ta dan številni osnovnošolci, tako v Sloveniji kot tudi v zamejstvu in izseljenstvu, začnejo svoje popotovanje v svet branja. Vsako leto se v to dejavnosti vključi večje število bralcev, zato vas vabimo, da se letos tudi vi  pridružite bralni dogodivščini.

V ponedeljek, 18. septembra 2017  pa bodo vsi prvošolci pri nas in po vseh šolah v Sloveniji prvič obiskali šolsko knjižnico in tako stopili na samostojno bralno pot. Za spodbudo na tej poti vsakemu od njih v Društvu bralna značka Slovenije podarjajo slikanico Petra Svetine Kako je gospod Feliks tekmoval s kolesom.

(Skupno 724 obiskov, današnjih obiskov 1)