Učenci OŠ Janka Modra so si pritekli 7 medalj in skupno zmago

 

V parku Tivoli je 24.4. potekalo prvenstvo osnovnih šol Ljubljane v pomladanskem krosu. Po preklicu prvotnega termina zaradi dežja so temni oblaki in posamezne kapljice tudi tokrat grozile prireditvi, a se organizatorji niso ustrašili in tekmovanje tekoče izpeljali od konca. Neustrašni so bili tudi učenci, ki so zastopali našo šolo. Res je, da se jih nekaj, perspektivnih športnikov, ni odzvalo povabilu v reprezentanco oz. so udeležbo tik pred zdajci odpovedali, zato pa so se toliko bolj potrudili tisti, ki so se dejansko pomerili na tekmovanju. Ob vloženi energiji,  pripravljenosti prenašati napore hitrega teka in želji po športnem dokazovanju z najboljšimi vrstniki 25-ih ostalih osnovnih šol Ljubljane dobri rezultati niso mogli izostati. Naši predstavniki so si pritekli 7 medalj. Če bi bile medalje kovinske in ne lesene, bi se lahko pohvalili s 3 zlatimi in 4 srebrnimi. Prvo mesto so si pritekli Anton Kosem, Lovro Žle in Klara Bokal, naslove podprvaka pa so osvojili Val Petrovski, Ula Kuhar, Lan Klinec in Lina Keder. Kot ekipa so učenci OŠ Janka Modra zmagali v kar 5 kategorijah, v dveh bili drugi, zato ni presenetljiva razvrstitev v skupnem seštevku. Med 26 šolami skupine A smo osvojili prvo mesto tako med učenci kot učenkami.

 

Aleš Lebar

 

 

 

 

 

(Skupno 539 obiskov, današnjih obiskov 1)