Božiček je imel letos pomočnike tudi na naši šoli. Z otroki smo v času podaljšanega bivanja pripravili kar tri pakete in jih odnesli na zbirno mesto od koder bodo paketi odpotovali na različne konce Slovenije ali celo v tujino. Santa Shoebox Project se je k nam preselil iz JAR, kjer bodo tudi letos osrečili kar 100 000 socialno ogroženih otrok. Projekt je zelo dobro sprejet tudi v Sloveniji, zato so od leta 2012 osrečili že mnogo socialno ogroženih otrok.

Pri izdelavi škatle presenečanja smo bili zelo ustvarjali. Otroci različnih starosti so aktivno sodelovali pri tem projektu. Najprej smo se pogovorili o ideji Božiček za en dan in poiskali prazne škatle. Te škatle smo okrasili in napolnili z stvarmi za “carklanje”, pripomočki za osebno higieno, šolskimi potrebščinami, igračami, oblačili in sladkarijami. Škatla se je komaj zaprla, zadovoljstvo otrok pa je bilo takšno, kot bi sami prejeli darilo. Ko osrečiš druge, osrečiš sebe.

Nina Kocjan

(Skupno 368 obiskov, današnjih obiskov 1)