V času od 10. do 16. oktobra se je OŠ Janka Modra, Dol pri Ljubljani pridružila vseslovenskemu medgeneracijskemu projektu Simbioza giba, ki je letos potekal pod motom:

GIBANJE JE ŽIVLJENJE IN ŽIVLJENJE JE GIBANJE

Cilj projekta je bil z gibalnimi športno-rekreativnimi aktivnostmi povezati različne generacije. Učenci od 1.-5. razreda so svoje babice in dedke povabili na medgeneracijsko rekreacijo. V torek, 11. 10. 2016, so se uri športa z naslovom Rajajmo in telovadimo  pridružili babice in dedki učencev 3. razreda. V sredo, 12. 10. 2016, so prvošolčki svoje babice in dedke povabili na Rajalne igre skozi čas. Četrtek, 13. 10. 2016, pa je bil namenjen druženju babic in dedkov z drugošolci pri uri športa z naslovom Razgibajmo se z babicami in dedki. Učenci 4. in 5. razreda so stare starše povabili na plesno delavnico Ples skozi gib, ki je potekala v popoldanskem času pretekli torek in četrtek. Babice in dedki so bili veseli medgeneracijskega druženja in so izrazili željo po ponovnih srečanjih s svojimi vnuki v šolskem okolju.

Damjana Jerše

Lokalna koordinatorka projekta Simbioza giba

Fotografije dobite na tej povezavi.

 

(Skupno 64 obiskov, današnjih obiskov 1)