Z učenci prostovoljci smo se v mesecu maju udeležili podelitve priznanj za obnovitev naziva Junaki našega časa v Slovenskih Konjicah. Za prostovoljce je bila to še ena izmed dodatnih potrditev za njihovo dobro delo tekom celotnega šolskega leta in ugotovitev, da lahko vplivajo na to, da je svet boljši in lepši. V tem šolskem letu je bilo na šoli aktivnih 17 prostovoljcev od 7. do 9. razreda. 10 jih je nudilo pomoč mlajšim učencem pri branju, t.i. Bralni prijatelji, 7 učencev pa se je vključevalo v oddelke podaljšanega bivanja, kjer so mlajšim učencem pomagali pri domači nalogi in pri učenju. Branje z bralnim prijateljem je v prijetni družbi prostovoljca postala za marsikaterega mlajšega učenca bolj zanimiva in ne več tako težka dejavnost. Domače naloge pa so postale obvladljiva dolžnost. Bralnega prijatelja in pomoči prostovoljcev v podaljšanem bivanju se mlajši učenci veselijo tudi v naslednjem šolskem letu.

(Skupno 108 obiskov, današnjih obiskov 1)