V petek, 4.3.2016, so učenci četrtega in petega razreda matične šole doživeli zimsko idilični športni dan.
Čeprav na koledarju zremo v tretjo stran in so že tako mili zimi šteti dnevi, se je narava v začetku marca ponekod odela v pravljično zimsko podobo, tudi v Zgornjesavski dolini. Kot naročeno za prijeten, zabaven, gibalno aktiven in igriv športni dan…
Preživeli smo ga v dolini Tamar. Na pot smo se odpravili zgodaj zjutraj in po mirni, tekoči vožnji prispeli v središče nordijskega centra Planica, ki se je ravno začel nastavljati soncu. Pot nas je toliko utrudila, da smo morali pred osrednjim dogodkom dneva – sankanjem najprej zaužiti malico. Žičničarji so sveže poteptali dve sankaški progi. Opojno lepa je bila tudi zasnežena okolica, ki je poleg sankanja ponujala možnost neprecenljivega kepanja in kopanja v obilici snega… Najbolj zavzeti sankači so opravili številne spuste in prav toliko vzponov na vrh hriba, kar je bil pravi mali vzdržljivostni trening. Proga je bila zaradi novega in še ne utrjenega snega mehka in je nekaj adrenalina sprostila le pri tistih, ki so imeli dobro pripravljene sanke. Ostali so uživali v panoramskih vožnjah, ob naključnem ali hotenem prevračanju… Zelo priljubljeni so bili paralelni spusti, ki so v dogodek vnesli tudi nekaj zdravega tekmovalnega duha. Čas je hitro mineval in za mnoge je trenutek odhoda domov prišel prezgodaj. Preden smo se odpeljali iz Planice, smo si od blizu ogledali skakalnice. Na večjih dveh so se odvijali treningi, na velikanki pa so potekale priprave na enega največjih športnih dogodkov pri nas, finale svetovnega pokala v smučarskih skokih. Prizorišče velikega smučarskega dogodka smo opazovali tudi med vožnjo proti Kranjski Gori. Na progi Podkoren se je namreč odvijal prvi dan 55. pokala Vitranc. Pogled skozi okno avtobusa je razkril zahtevnost smučišča tekem svetovnega pokala v alpskem smučanju.
Učencem, kljub aktivnemu športnemu dnevu in številnim doživetjem, ni zmanjkalo energije. Tako je tudi vožnja domov je minila v živahnem razpoloženju…

Aleš Lebar

(Skupno 200 obiskov, današnjih obiskov 1)