Kot šolska knjižničarka spremljam učence vse od vstopa v šolo pa tja do konca devetletke. Z njimi delim prve potepe v svet pravljic, kasneje pa jih skupaj z njihovimi učiteljicami učim tudi uporabnega znanja. Ob vsem tem pa ugotavljam, da se kljub vsemu, zanimanje za knjigo z odraščanjem manjša. Zato sem se odločila, da poskusim pri učencih spodbuditi zanimanje za knjigo in branje in jim pokazati pomen le – tega. Tako že nekaj let v 4. in 5 razredu vodim bralni projekt, ki smo ga poimenovali BRALNI NAHRBTNIK.
V nahrbtnik, ki je bil kupljen prav za ta namen, sem dala nekaj izbrane literature. Pri izbiri me je vodila misel, da vanj položim za vsakega družinskega člana nekaj. Nahrbtnik daje možnost, da družina skupaj preživlja čas ob knjigah.

Andreja Peklaj Zibelnik

(Skupno 708 obiskov, današnjih obiskov 1)