Ponosni na učence prostovoljce sporočamo, da smo kot šola postali Junaki našega časa. Na natečaju smo pridobili za šolo zelo pomemben naziv, saj to pomeni, da na šoli ohranjamo vrednoto pomoči drugim. Pomen naše aktivnosti so prepoznali tudi v Slovenski filantropiji, ki nas je na slavnostni prireditvi v Škofji Loki nagradila s tem nazivom.

 Našo prostovoljno dejavnost na šoli pa so na podelitvi predstavili kot piše v nadaljevanju:

»Na OŠ Janka Modra Dol pri Ljubljani prostovoljci delujejo na področju, ki je ključno za uspešnost vseh učencev. 20 prostovoljcev, učencev od 7. do 9. razreda, spodbuja učence razredne stopnje, ki imajo težave pri branju in bralnem razumevanju, in jim v podaljšanem bivanju pomaga pri domačih nalogah in učenju. Zelo preprosta aktivnost, utemeljena na dejanski potrebi, ki prinaša pozitivne učinke tako mlajšim kot starejšim učencem. Branje v prijetni družbi sčasoma postane tudi za tiste, ki jim predstavlja trd oreh, tekoča in zanimiva dejavnost, domače naloge pa povsem obvladljiva dolžnost. Šola je z razvojem te oblike prostovoljstva naredila velik korak, s katerim ne le izboljšuje učni uspeh, ampak tudi povezuje, zbližuje, krepi občutek lastne vrednosti. Mentorici Tanja Šraj in Mojca Bohinc sta mladim prostovoljcem našteli doslej 268 opravljenih ur.«

 Več informacij o tem, kaj so učenci pripravili za razpis pa najdete še na šolski internetni strani

 Učenka Zala je o prostovoljstvu napisala pesem:

Pesem o prostovoljstvu

 Sem prostovoljka Zala,

drugim rada bi pomagala.

Za prostovoljstvo sem se odločila,

da druge brati bi naučila.

Z učenko dobro se razumeva

in skupaj radi bereva.

Včasih se tudi igre igrava,

da naju od branja ne boli glava.

Ona vedno je nasmejana

in ura z njo prehitro je končana.

V naše vrste povabim vas zato,

ker prostovoljec biti je lepo.

(Skupno 690 obiskov, današnjih obiskov 1)