Naslov predavanja: Otrok za zdrav razvoj potrebuje ljubezen in vzgojo

Predavateljica: Zdenka Zalokar Divjak prof. soc. ped.

Kje in kdaj: 14.11.23 ob 18h (traja 1h 30min) v mali telovadnici OŠ JM Dol

Tako ljubezen kot vzgoja sta gotova ključna, kadar se pogovarjamo o uspešnem odraščanju otrok. Zelo pomembno pa je, da znamo oboje tudi povezati in ozavestiti, kaj ju opredeljuje. Ljubezen mora otroku zagotoviti varnost, skrb in sprejetost in je vedno brezpogojna. Vzgoja pa zahteva našo reakcijo na otrokovo vedenje, kar pomeni, da za odgovorno vedenje sledi nagrada in za neodgovorno vedenje kazen. Preventiva proti kaznovanju je vedno naše dosledno ravnanje, torej od staršev in učiteljev je odvisno, kako bomo odreagirali. Danes je pri vzgoji prisotnega preveč pogajanja, dogovarjanja glede opravil, ki so otrokove dolžnosti.

Posnetek predavanja:

(Skupno 124 obiskov, današnjih obiskov 1)
 

Oznake: