Če je kdo iz naše okolice resno bolan, mu pomagamo. Tako kot smo v petek,  24. marca 2023 občani naše občine z dobrodelnim bazarjem pomagali deklici Karolini pri zbiranju denarja za zdravilo za genetsko bolezen, ki se imenuje Cockayne sindrom – tip B, oziroma »bolezen hitrega staranja«. Zbrali bi radi vsaj dva milijona evrov, da znanstveniki poskusijo najti zdravilo za to redko bolezen.
Izjemno dobro obiskan bazar je potekal v prostorih vrtca pri Osnovni šoli Janka Modra. Ko ste komaj vstopili, vas je že pozdravil vonj dobrot, ki so še sveže dišale. Stojnic je bilo veliko in vse so bile polne ročno narejenih izdelkov, ki ste jih darovali. Tudi učenci naše šole smo se vključili z izdelki, napekli smo piškote (na fotografiji so učenci 3. c razreda pod mentorstvom učiteljice Andreje Žnidaršič) …

Če si hotel, si lahko kupil tudi kakšno sliko ali pa si se prepustil zabavnemu klovnu, ki je lepšal vzdušje. Seveda je bil ves znesek, zbran na dobrodelni prireditvi, namenjen Karolini.

Pripravil Vasja Rovšek, 7. razred, novinarski krožek

(Skupno 248 obiskov, današnjih obiskov 1)