24. 2. 2023 smo se štirje učenci 9.d z mentorjem Nejcem Primcem odpravili na območni otroški parlament, ki je potekal na OŠ Danile Kumar. Tema parlamenta je bila duševno zdravje otrok in mladostnikov. Tam smo se razdelili v skupine in pogovarjali o podtemah npr. vliv okolja na moje duševno zdravje, moji viri moči, kaj je duševno zdravje… Po predstavitvi smo imeli o vsaki temo razpravo, kjer smo predstavili svoja mnenja.

Po razpravi so potekale volitve, na katerih samo naša šola ni smela sodelovati. Naša šola ne bo sodelovala na mestnem parlamentu, lahko pa se bo udeležila regijskega in državnega parlamenta. Spoznali smo veliko ljudi in izmenjali naše znanje. Veliko smo se naučili, se zabavali in se tudi veliko pogovarjali ( predvsem v šolskem kombiju).

Napisali: Marinka Cvetkov, Neli Gostič, Živa Valenčič in Gašper Flis iz 9.d

Oznake: