Dan slovenske hrane Tradicionalni slovenski zajtrk (TSZ)- 18. 11. 2022

Tudi letos bomo na tretji petek v novembru, 18. 11. 2022, obeležili Dan slovenske hrane in spremljajoči  dvanajsti Tradicionalni slovenski zajtrk (TSZ).  Osrednja tema, ki jo bomo tokrat posebej izpostavili, je mleko in mlečni izdelki. Letošnji slogan Tradicionalnega slovenskega zajtrka je »Zajtrk z mlekom – super dan!«

Namen projekta je izobraževati, obveščati in osveščati učence in vzporedno v določenem obsegu tudi širšo javnost o pomenu zajtrka, o lokalno pridelanih živilih slovenskega izvora, pomenu kmetijske dejavnosti in čebelarstva za pridelavo, o pravilnem ravnanju z odpadki, o pomenu zdravega načina življenja.

Pri pouku ali v okviru naravoslovnega dne se bomo z učenci o vsem tem pogovorili.

Ta dan bomo imeli za zajtrk bio polnozrnati kruh, bio maslo in  bio mleko ter med in jabolka. Vsa živila so slovenskega izvora.

Naša šola se bo letos pridružila vseslovenski akciji priprave tradicionalnega slovenskega kosila. V petek, 18. 11. 2022 bomo imeli za kosilo ješprenjko in ajdove štruklje z orehi.

 

Mojca Tkalec Zoran

organizatorica šolske prehrane

(Skupno 179 obiskov, današnjih obiskov 1)
 

Oznake: ,